Aby stworzyć estetycznie wyglądający dom, należy zwrócić uwagę także na jego ściany zewnętrzne. Jakie materiały i kolory farb dobrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże wizualizacja elewacji.

Wizualizacja 3D i 2D – łatwe projektowanie ścian domu

Ściany zewnętrzne domu mogą być wykończone wieloma materiałami. Do dyspozycji są tynki malowane farbami, ale też elementy jak kamień, cegła, drewno. Asortyment jest spory, dlatego dzisiaj wielu właścicieli domów zastanawia się, co wybrać.

By podjąć najlepszą decyzję, wykonuje się wizualizacje budynku w specjalnych programach komputerowych. Wizualizacje te umożliwiają przetestowanie wielu typów materiałów, aby następnie podjąć łatwą decyzję o ich doborze.

Wykonuje się wizualizacje 2D na postawie zdjęć, ale również wizualizacje 3D pozwalające na zaprezentowaniu budynku z każdej strony.

Jak samemu przygotować wizualizację elewacji?

Aby przekonać się, jak elewacja domu będzie wyglądać po wykończeniu jej różnymi materiałami, można wykonać wizualizację samodzielnie. W tym celu najlepiej wykorzystać darmowe narzędzia, które można znaleźć w internecie.

Za pomocą bezpłatnego oprogramowania można najczęściej wykonać wizualizacje 2D na podstawie gotowych zdjęć lub własnych fotografii. Następnie wystarczy tylko wybrać z palety konkretne kolory i materiały, aby przetestować różne warianty wyglądu budynku. Wizualizacje 3D są już nieco trudniejsze w wykonaniu i pokazują trójwymiarowy model budynku – taką funkcję oferują głównie programy płatne.

Warto też wskazać, że wizualizacje 3D oraz 2D elewacje domów przygotowują na zamówienie biura architektoniczne.