Szukasz obrzeży trawnikowych z tworzywa do swojego ogrodu? Sprawdź razem z nami, na jakie parametry należy wtedy zwrócić szczególną uwagę.

Dobierz obrzeże trawnikowe do miejsca montażu

Przede wszystkim elastyczne obrzeże trawnikowe powinno zostać indywidualnie dopasowane do miejsca jego ułożenia. Producenci oferują parę typów obrzeży, dlatego warto wiedzieć, jak dobrać wśród nich to najlepsze.

Rodzaje obrzeży elastycznych:

  • obrzeża trawnikowe w formie taśm – najlepsze do oddzielania różnych typów podłóż gruntowych, na przykład trawnika od ozdobnej rabaty wysypanej ziemią, korą, ziemi uprawnej
  • obrzeża z podstawami – wyposażone w podstawy do kotwienia, najlepsze przy łączeniu trawnika ze żwirem, grysem, kostką brukową

Postaw na obrzeża od renomowanych producentów

Chociaż może wydawać się, że najtańsze obrzeże równie dobrze spełni swoją funkcję jak to droższe, to jednak w rzeczywistości materiały te mogą różnić się pod kątem eksploatacji.

Wysokiej jakości elastyczne obrzeże trawnikowe od uznanego producenta, które kosztuje nieco więcej od najtańszych materiałów, może posłużyć na dłużej. Jest ono bardziej odporne na czynniki pogodowe, w tym na mróz, dlatego nie będzie niszczało nawet przez 10 lat!

Zwróć uwagę na estetykę obrzeża trawnikowego

Obrzeże trawnikowe z tworzywa nie tylko może zapobiegać mieszaniu się podłóż i przerastaniu trawy, ale także może być estetycznym dodatkiem w ogrodzie.

Do wyboru są obrzeża z ozdobnymi wałami, przypominające palisady, płotki. Także można kupić je w wielu kolorach jak czarny, brązowy i zielony, by dopasować je do barwy miejsca montażu.