Chociaż ceny nieruchomości Katowicach nadal odstają od średniej w Warszawie czy w Krakowie, to jednak także na śląskim rynku widać wzrosty. Sprawdź, ile wynosi obecnie średnia cena mieszkania w Katowicach, a także, w jakich lokalizacjach można kupić je najtaniej.

Mieszkania w Katowicach drożeją

Podobnie jak w innych miastach w Polsce, także w Katowicach widać trend rosnących cen nieruchomości. W górę idą nie tylko mieszkania, ale również domy i lokale użytkowe na sprzedaż oferowane na rynku pierwotnym i wtórnym.

Aktualnie ceny nieruchomości w Katowicach plasują się na średnim poziomie 7 tys. złotych za metr kwadratowy. Nieco wyższe ceny, około 7,2 tys. zł za metr kwadratowy dotyczą nowych mieszkań od deweloperów. W stosunku do poprzedniego roku ceny wzrosły o około 3%.

Najdrożej w centrum i dzielnicach wschodnich

Najwięcej za mieszkania w Katowicach trzeba zapłacić w Śródmieściu, a także w dzielnicach wschodnich jak Giszowiec, Nikiszowiec, Zawodzie, Szopienice-Burowiec oraz Dąbrówka Mała. Tam ceny plasują się na poziomie około 8,2 tys. zł za metr kwadratowy nieruchomości.

Średnie ceny około 7 tys. zł za metr kwadratowy to lokalizacje jak Brynów oraz Ligota-Panewniki.

Tanio na południu Katowic

Najniższe ceny nieruchomości w Katowicach dotyczą dzielnic położonych na południu miasta. Za około 6,4 tys. zł za metr kwadratowy można kupić mieszkanie w lokalizacjach jak Piotrowice-Ochojec, Murcki, Kostuchna czy Zarzecze.

Nieco więcej trzeba zapłacić za mieszkania na północy miasta jak Załęże, Osiedle Tysiąclecia, Dąb czy Wełnowiec-Józefowiec, gdzie ceny wynoszą około 6,6 tys. zł za metr kwadratowy.