Chcesz zamontować rolety wewnętrzne w oknach? Teraz nie musisz wiercić w nich otworów. Za pomocą bezinwazyjnego montażu rolet okiennych możesz cieszyć się większą prywatnością i osłonić się przed słońcem jeszcze łatwiej. Jak montuje się rolety bezinwazyjnie? Odpowiedzi udzielą nam specjaliści z dopasujrolety.pl.

Jakie rolety można zamontować bez wiercenia?

Obecnie osłony okienne bez wiercenia dostępne są w wielu wariantach. Można zatem dopasować je do swojego pomysłu na wnętrze oraz wymagań pod kątem funkcjonalności.

Montaż bezinwazyjny jest możliwy w przypadku poniższych osłon:

  • mini rolety okienne, tzw. roletki
  • rolety w kasetach
  • rolety plisowane, tzw. plisy
  • rolety dzień-noc
  • rolety rzymskie

Jak montuje się rolety bezinwazyjnie?

Bezinwazyjny montaż rolet pozwala uniknąć konieczności wykonywania otworów w ramie okna. To ważne wtedy, gdy stolarka jest nadal objęta ochroną gwarancyjną. Dodatkowo inwazyjny montaż osłon w ramie okna może obniżyć jego termoizolację. Zatem, jak zamontować rolety bez wiercenia?

Do wykonania bezinwazyjnego montażu rolet okiennych stosowane są specjalne rodzaje haczyków, które zakłada się na ramę okienną. Następnie na nich montuje się pozostałe elementy osłony. W przypadku cięższych rolet, a także rolet plisowanych stosowane są wzmacniane zaczepy, które zapewniają stabilne mocowanie.

Aktualnie mocowanie bezinwazyjne jest oferowane przez każdego producenta osłon okiennych i wybierane jest najczęściej. Za jego pomocą można wykonać instalację rolet bardzo łatwo i szybko, bez posiadania specjalnych narzędzi.

Montaż rolet bezinwazyjnych – krok po kroku

Aby zamontować rolety bez wiercenia, postępuj według poniższej instrukcji:

  1. Połącz haczyki montażowe na okno z zaczepami na roletę.
  2. Nałóż haczyki z zaczepami na otwartą ramę okienną – zwróć uwagę na umieszczenie ich we właściwej odległości od siebie, odpowiadającej szerokości rolety. W razie potrzeby możesz wyregulować odległość.
  3. Na zaczepy załóż gotową roletę z łańcuszkiem do regulacji, aby była ona stabilnie zamocowana i nie spadała podczas użytkowania.

Gdy roleta ma być dodatkowo wyposażona w prowadnice na okno, na przykład jak w przypadku rolety w kasecie albo rolety plisowanej, pamiętaj o ich odpowiednim montażu po obu stronach ramy okiennej.

Dokładne informacje o tym, jak bezinwazyjnie zamontować rolety mini, w kasetach, a także jak zamontować rolety dzień noc oraz plisy można znaleźć w ulotce dołączonej przez producenta oraz na stronach internetowych.