Otrzymałeś mieszkanie w spadku w Polsce, ale mieszkasz za granicą? A może wyprowadziłeś się na pewien czas do innego kraju i chcesz zostać w nim na stałe? Zobacz, w jaki sposób można sprzedać wtedy nieruchomość!

Sprzedaż samodzielna

Wielu posiadaczy mieszkań w Polsce, którzy na co dzień mieszkają za granicą, decyduje się na samodzielne poprowadzenie transakcji. W takiej sytuacji sprzedaż mieszkania krok po kroku może być jednak niezbyt dogodna.

Trzeba przygotować się wtedy na częste podróże do Polski, aby pokazywać nieruchomość, a w końcu zawrzeć transakcję. Gdy nie mamy do pomocy innej osoby, na przykład członka rodziny, może być to czasochłonny i męczący proces.

Agent nieruchomości

Wygodniejszą opcją jest skorzystanie z pomocy agencji nieruchomości. Agentowi można przekazać wtedy wszystkie obowiązki związane z transakcją.

Agencja może być odpowiedzialna za przygotowanie ogłoszenia, odpowiadanie na pytania zainteresowanych klientów, pokazywanie nieruchomości. Samemu trzeba będzie pojawić się w Polsce tylko w celu podpisania umowy kupna / sprzedaży nieruchomości.

Skup nieruchomości

Gdy istotny jest czas, warto też uwzględnić sposoby na sprzedaż za gotówkę od ręki. Taką metodą jest skorzystanie z usług skupu nieruchomości w Katowicach.

Skupy zajmują się bezpośrednim odkupem nieruchomości od swoich klientów, dlatego transakcja może być zawarta nawet w parę dni, podczas jednego pobytu w kraju.

Głównym minusem jest niższa wypłata w porównaniu do wartości nieruchomości, lecz biorąc pod uwagę szybkość i komfort transakcji, jest to często najlepszy sposób, by sprzedać mieszkanie w Polsce.